, , ,

<<


 >>  ()
Pages:     | 1 |   ...   | 7 | 8 ||

...

-- [ 9 ] --

. 1.71.8 . . 2 0.750.85 . 3. . .

. . . 0.5 . 1.301.35 , 1.852. . . . . . , . () ( ) 1.21.5 . . 2- .

, 298. . . . . . . . 1- . . 1. , . 1.4 . 1.7 . ( ) 1.7 2.2 ( ). , . . . . . 1- . 0.2 2- 0.4 . 2 . 0.75 3, . 3.4 B. (L.) tundracola Tobias . . . 0.5 . . . 1- . . 1.55 , . 1.2 . 1.5 . ( ) 1.6 2.45 ( ). , . 2.4 . , . . . 1- . 0.48 2- 0.85 . 2 . 0.85 3, . 2.7 B. (L.) steppecola Tobias 299(297). . 2 2 . 2 . (. 266) B. (L.) ochraceus Szpligeti (gracilis Szpligeti) . 2 2.63.4 . 1.01.5 ( 1.7 B. larvicida) 300. . 3.03.4 , 1- . . . 2 2.62.9 . . . 2.83. . . 1 . . 1 .

. 2.63.0 , 1- . 0.7 . . 2 3.33.4 . . . 2.42.9 . . 1 , 301. . , . . . 1.31.4 . 1 . . 2 0.8 . 3, . 1.9 . . . 3.253.65 . . 1 1.401.45 . . 2. .

. . . . 1.551.65 .

1.501.55 . . . 2325-., . 1- . 1.82.0 , 1.651.70 . . . 1.501.65 . . . . , 0.600. . . . , ., . . . -;

., 1 . . ;

. . 2.54.0 B. (L.) larvicida Wesmael (crassiusculus Szpligeti) . , . . . 1.5 . 1 . . 2 . 3, . 1.5 . . . 2.83.3 . . 1 1.65 . . 2. . . . . () . 1.61.8 . 1.51.6 . 2.62.9 . . 2631-., . 1- .

1.92.0 . . . 1.41.6 . . . . , 0.4 . .

. ;

- ;

. --. 3.03.5.

( .6, 18). (. 306) B. (Glabrobracon) nigriventris Wesmael (indubius var. 1. Szpligeti, laticeps Telenga, lencoranus Telenga, palpebrator Ratzeburg, persimilis Telenga, subornatus Szpligeti) 302(296). 2 3 . . . 1.71.8 . . . 3.33.5 . 1.51.6 . 2 3 . . . 1.41.6 303. 2- . 1- . 1 , , .

, . -, .

. . , . . . 3.5 . , ., 1 48 ( 68) . -;

23 1 -. 34 B. (L.) hylobii Ratzeburg 2- . 1- . . ., 1-, . , . , . . .

, . . . 3.3 . , ., 1 47 -;

.

-;

, , 2 . 3 -;

. . . 3.04.5 B. (L.) humidus Tobias 304(302). . . 3.6 . . . 2.6 , . . . 1 1.101.25 . . 1.651.75 . ( ) 1.7 . . ( ) 1.21.4 . . 1.7 . . 2832-., . 1- . 1.4 . . . 1. . . . 2- . 1- . , 3 . . . . . , ., 1 , .

- ., , .

2.84.3 B. (L.) tornator Marshall (aequalis Thomson) B. otiosus Marshall (. 173), , . ( 1.3 .), 2- . (2- . 2 3-).

. . 2.53.1 . . . . 1 . 305. 12 . (. 142 295) B. (L.) fumarius Szpligeti 1 2 () 306. . . . . 2- .

, 1- 1.92.5 1- . . 1- . 0.7 . . 1- . . 1.4 . . . 1.6 . (. 272) B. (L.) fortipes Wesmael . . . , . 2- . , 1- 1.51.6 1- . . 1- . . . 1- . . 2 . 2 . (. 301) B. (G.) nigriventris Wesmael .2 Bracon .1 Bracon (Osculobracon) bilgini Beyarslan (17, ), B. (Osc.) osculator Nees (813, ) B. (Osc.) cingulator Szpligeti (1418, ) 1, 8, 14 ;

2, 9, 15 ;

3, 10, 16 ;

4 ;

5 ;

6, 12, 17 1- ;

7, 13, 18 23- ;

11 .

.2 Bracon (Osculobracon) ciscaucasicus Telenga (14: 1 B. rotundiventris (Hedwig), 2, 3 , 4 ), B. (Osc.) repetekiensis Tobias (510, ) B. (Osc.) pelliger Tobias (11 16, ) 1, 5, 13 ;

2, 9, 15 23- ;

3, 8, 12 ;

4, 7, 16 1- ;

6, 11 ;

10, 14 .

.3 Pigeria piger (Wesmael) (17, ) Bracon (Bracon) pulcher Bengtsson (814, ) 1, 13 ;

2, 8 ;

3 ;

4, 5 ( 36- );

6 ;

7, 11 ;

9 ;

10 1- ;

12 23- ;

14 .

.4 Bracon (Bracon) minutator (Fabricius) (1: B. tener Szpligeti ), B. (B.) gusaricus Telenga (27: 26 , 7 ), B. (L.) shestakoviellus Tobias (8 14: 8, 1014 , 9 ) B. (B.) schmidti Kokujev (1517: 15 , 16, 17 ) 1, 2, 8 ;

3, 9 ;

4, 11, 15 23- ;

5, 13 1- ;

6, 12, 17 ;

7, 14, 16 ;

10 .

.5 Bracon (Bracon) kozak Telenga (18;

1, 3, 5, 8 ;

2, 4, 6, 7 ) B. (B.) ovoides Telenga (917;

9 ;

1013, 16 B. shestakovi Telenga;

14, 15, 17 ) 1, 12 ;

2, 13, 14 ;

3, 17 ;

4, 5, 15, 16 ;

6, 10 ;

7, 11 ;

8, 9 .

.6 Bracon (Bracon) kiritshenkoi Telenga (110: 1, 4, 6, 10 ;

3, 5, 7 9 ), B. (Glabrobracon) conjugellae Bengtsson (1117, 19, 20, 22: 11, 12, 1416, 19 ;

13, 17, 20 ), B. (G.) nigriventris Wesmael (18 ) B. (G.) otiosus Marshall (21 B. macrurus Thomson) 1, 16 ;

2 ;

3 ;

4, 8, 15 ;

5, 12, 13 ;

6 ;

7, 11, 18, 21 ;

9, 14, 20 1- ;

10, 17, 22 23- ;

19 .

.7 Bracon (Glabrobracon) planinotus Tobias (18 ), B. (Cyanopterobracon) armeniacus Telenga (914 ) B. (G.) popovi Telenga (1520: 15, 17, 19, 20 ;

16, 18 ) 1, 12, 15, ;

2, 10 ;

3, 13, 19 ;

4, 16 1- ;

5 ;

6 ;

7 ;

8, 9 ;

11 ;

14, 17 ;

18 ;

20 23- .

.8 Bracon (Glabrobracon) karakumicus Tobias (15: ), B. (G.) helleni Telenga (611 ) B. (G.) chrysostigma Greese (1218 ) 1, 7, 12 ;

2, 8, 13 ;

3, 9, 14 ;

4, 17 23- ;

5, 15 ;

6 1- ;

10 ;

11 ;

16 ;

18 .

.9 Bracon (Glabrobracon) lividus Telenga (15 ), B. (G.) delusorius Telenga (6 ), B. (G.) tschitscherini Kokujev (711: 7, 9, 10 ;

8, 11 ), B. (G.) ductor Telenga (1215, ) B. (G.) brevicalcaratus Tobias (1620 ) 1, 9, 13, 16 ;

2, 10, 14 ;

3, 6, 7, 12, 20 ;

4, 8, 19 ;

5, 11, 13 ;

15, 18 23- .

.10 Bracon (Glabrobracon) jaroslavensis Telenga (18: 14, 7, 8 , 5 , 6 ), B. (G.) kirgisorum Telenga (916 ), B. (G.) romani Fahringer (1721 ) 1, 9, 17 ;

2, 10, 18 ;

3, 16 ;

4, 14, 20 ;

5, 15, 21 1- ;

7, 12 ;

6, 11 23- ;

8, 13, 19 .

.11 Bracon (Glabrobracon) romani Fahringer (12 ), Bracon (Lucobracon) concavus Tobias (3), B. (L.) meyeri Telenga (410: 46, 10 , 7 , 8, 9 B. consternatus Papp) 1, 5 23- ;

2, 4 ;

3 ;

6 ;

7 ;

9 1- ;

;

10 .

.3 , abbreviator Nees........... 203 brevicalcaratus Tobias.. 237 concorellus Strand....... abscissor Nees.............. 203 brevicauda Thomson.... 214 confinis Szpligeti........ achterbergi Beyarslan... 281 brevicornis Wesmael.... 181 congruus Szpligeti...... adjectus Szpligeti........ 195 brevifemur Tobias........ 266 conjugellae Bengtsson.. admotus Papp............... 240 breviradiatus Tobias..... 182 consternatus Papp........ aequalis Thomson......... 289 breviradius Beyarslan... 261 corroboratus Papp........ aestivalis Szpligeti...... 277 breviseta Hedwig.......... 188 corruptor Szpligeti...... agathis Tobias............... 260 brevitemporis Tobias.... 280 crassicauda Thomson... ahngeri Telenga............ 230 breviusculus Wesmael.. 198 crassiceps Thomson............

akmolensis Tobias........ 268 breviventris Szpligeti.. 233........................... 202, albion Papp................... 201 brunescens Fahringer et crassicornis Thomson... alutaceus Szpligeti...... 214 Schmiedeknecht....... 279 crassiusculus Szpligeti.......

amaculatus Beyarslan.. 177................................... brunneipennis Szpligeti amoenus Ratzeburg...... 252................................... 279 crassungula Thomson... andriescui Papp............ 211 brunneus (Szepligeti).... 181 crocatus Schmiedeknecht angustiventris Tobias.... 225 buprestivorus Belokobylskij................................... anthracinus Nees.......... 186................................... 274 curticaudis Szpligeti.... apricus Schmiedeknecht...... burjaticus Tobias.......... 184 cuspidator (Rossi)........................................... 282 byurakanicus Tobias..... 276 Cyanopterobracon Tobias arcuatus Thomson........ 251 camellatus Telenga....... 248................................... armeniacus Telenga...... 221 capeki Tobias............... 260 debitor Papp................. Asiabracon Tobias...... 176 carinatulus Telenga...... 264 delibator Haliday.......... asiaticus Telenga.......... 244 delusor Spinola............. carpaticus Niezabitowski atrator Nees.................. 186................................... 233 delusorius Telenga....... attilae Papp................... 273 caucasica Telenga........ 244 densipilosus Tobias...... baicalensis Tobias........ 266 caudatus Ratzeburg...... 242 depressiusculus Szpligeti baseflavus Beyarslan........... caudiger Nees....... 240, 246............................................................... 229, 234 centaureae Szpligeti... 191 depressus Telenga.......... batis Papp............. 246, 253 dichromus Wesmael............

Ceratobracon Telenga......

bellicosus Papp............ 277................................... 220........................... 233, belokobylskiji Papp...... 218 chagrinicus Beyarslan.. 201 didemie Beyarslan........ chinensis Fahringer..... 244 dilatus Papp.......... 216, beneficientior (Viereck).......

................................... 181 chivensis Telenga......... 193 dimidiata Fahringer..... bifurcatus Tobias.......... 196 chrysostigma Greese........... discoideus Wesmael............

biimpressus Telenga..... 219........................... 228, 233........................... 238, bilgini Beyarslan.......... 187 cingulator Szpligeti..... 187 discretus Szpligeti....... bilineatus Thomson...... 194 ciscaucasicus Telenga.. 187 disparilis Tobias... 185, bipartitus Wesmael....... 244 claripennis Thomson.... 239 dissolutus Papp............ biroicus Papp................ 269 collaris Telenga............ 188 dolichurus Marsh.......... bisinuatus Szpligeti..... 195 collinus Szepligeti........ 244 dorsator Say................. brachycerus Thomson.. 261 colpophorus Wesmael dubiosus Szpligeti....... brachypterus Tobias..... 259........................... 242, 271 ductor Telenga.............. Bracon Fabricius........ 189 comptus Marshall......... 220 dupleola Papp............... concavus Tobias........... 270 duplicatus Szpligeti.... breviantennatus (de Stefani)................................... 181 concolor Thomson........ 180 efoveolatus Thomson.... breviareolatus Tobias... 191 concolorans Marshall... 180 elegans Szpligeti......... epitriptus Marshall........ 254 gracilis Szpligeti......... 286 kirgisorum Telenga...... erraticus Wesmael........ 277 grandiceps Thomson.... 283 kiritshenkoi Telenga..... gumis Papp................... 194 kopelkei Papp............... erythrostictus Marshall.......

................................... 277 gusaricus Telenga......... 209 kopetdagi Tobias.......... erzurumiensis Beyarslan guttator Panzer............. 244 kozak Telenga................................................. 186 guttiger Wesmael......... 272 kriechbaumeri Szpligeti eutrephes Marshall....... 203.................................... Habrobracon Ashmead exarator Marshall........ 277................................... 177 kudsiricus Papp.............. excisus Tobias.............. 177 hades Papp................... 277 kuslitzkyi Tobias............ exclamationis Papp....... 260 hebetor Say................... 181 kuzguni Beyarslan.......... exhilarator Nees.... 205, 210 hedwigae Schmiedeknecht laevigatissimus Dalla Torre................................... 264................................... explorator Szpligeti...........

........................... 188, 243 helleni Telenga............. 228 lagodechianus Telenga.......

extasus Papp................. 196 hemiflavus Szpligeti... 229................................... fallaciosus Szpligeti.... 195 larvicida Wesmael........ hemirugosus Szpligeti fallax Szpligeti............ 221................................... 198 laticeps Telenga........... falsus Kokujev.............. 221 hilarellus Schmiedeknecht latitergit Papp............... femoralis (Brull)......... 264................................... 230 lativentris Thomson...... filicauda Costa............. 192 hilaris Marshall............ 194 leleji Tobias.................. filicornis Thomson....... 202 humidus Tobias............ 288 lencoranus Telenga...... filizae Beyarslan... 265, 285 hungaricus (Szpligeti) leptus Marshall............. flagellaris Thomson...... 250................................... 258 levicarinatus Niezabitowski flavipalpis Thomson..... 244 hyalinipennis Szpligeti................................... flavosignatus (Tobias).. 179........................... 231, 236 lineatellae (Fischer)..... flavus (Telenga)............ 181 hylobii Ratzeburg. 273, 288 lissothorax (Tobias)...... flevo van Achterberg........... lividus Telenga............. hypopygialis Szpligeti........


............................... 263, 281................................... 192 longiantennatus Tobias.......

fortipes Wesmael.. 278, 289 idrianus Fahringer....... 277................................... Foveobracon Tobias... 218 illyricus Marshall......... 222 longicollis Wesmael foveola Thomson.......... 277 immutator Nees.... 198, 257........................... 207, frater Tobias................. 226 incitus Papp.................. 263 longigenis Tobias......... fraudator Marshall....... 214 longithorax Tobias....... indubius var. 1. Szpligeti frutus Papp.................... 262................................... 288 longulus Thomson...............

fucosus Papp................. 253 infernalis Telenga......... 263........................... 217, fulvipes Nees................ 212 instabilis Marshall........ 254 lozinskii (Bogacev)....... fulvus Szpligeti............ 195 intercessor Nees........... 195 Lucobracon Fahringer......

fumarius Szpligeti.............. intermedius Szpligeti.. 192...................................................... 231, 285, 289 iranicus (Fischer).. 181, 182 luteator Spinola............ fumatus Szpligeti............... irkutensis Telenga........ 272 macrurus Thomson.................................. 249, 279 isiklericus Beyarslan.... 263 maculiger Wesmael...... fumigatus Szpligeti...... 192 iskilipus Beyarslan et Tobias maidli Fahringer.......... fumigidus Szpligeti..... 284................................... 283 mariae Dalla Torre....... fumipennis Thomson..... 239 jacobsoni Telenga......... 269 maroccanus Szpligeti.. fuscicoxis Wesmael...... 205 jaroshevskyi Tobias...... 250 marshalli Szpligeti fuscipennis Wesmael.... 207 jaroslavensis Telenga... 248........................... 237, fuscoflavus Papp.......... 261 jenoi Beyarslan............. 236 marshalli Telenga........ gallarum Ratzeburg...... 252 juglandis Ashmead....... 181 mauritanicus gallicus Thomson.......... 283 juniperatae Ratzeburg.. 252 Schmiedeknecht........ gelechiae Ashmead....... 177 kacheticus Telenga....... 198 mediator Nees.............. gijswijti Papp................ 254 karakumicus Tobias..... 227 megapterus Wesmael... kasachstanicus Tobias.. 268 megasomides Strand.... Glabrobracon Fahringer................................... 218 kaszabi Papp................ 275 melanosoma Szpligeti. meridionalis Telenga.... 244 popovi Telenga..... 227, Orientobracon Tobias.......

merkli Papp.................. 267................................... 183 praecox Wesmael......... mesasiaticus Tobias...... 193 ornatulus Telenga......... 188 praestans Tobias.......... meyeri Telenga..... 215, 278 praetermissus Marshall Orthobracon Fahringer....

micros Szpligeti.......... 181................................... 189................................... minutator Fabricius...... 204 osculator Nees.............. 187 procerus Papp............... miroides Tobias............ 273 Osculobracon Papp.... 186 prodigiosus Papp.......... mirus Szpligeti............ 273 otiosus Marshall... 243, 289 pulcher Bengtsson...............


misha Tobias................ 224 ovoides Telenga........... 209........................... 198, mixtus Szepligeti........... 195 pachyceri Quintaret...... 239 pulcherrimus Telenga.. moczari Papp................ 283 pumilionis Roman........ palaestinensis Szpligeti momphae Papp............. 256................................... 264 punctifer Thomson..............

mongolicus (Telenga)... 180 pallicarpus Thomson........................... 275, mongolicus Telenga..... 185........................... 234, 246 punctithorax Tobias...... mundus Szepligeti......... 195 pallidalatus Tobias....... 214 Punctobracon Papp.... murgabensis Tobias...... 195 palpebrator Ratzeburg. 288 punicus Schmiedeknecht nanulus Szpligeti......... 181 Palpibracon Papp....... 185................................... negativus Tobias........... 254 pannonicus Szpligeti... 194 pygidialis Szpligeti..... neglectus Szpligeti...... 214 Pappobracon Tobias.. 218 pygmaeus Niezabitowski niger Voinovskaja-Krieger, parvicornis Thomson.... 247................................... Baryproctus.............. 214 parviradialis Tobias...... 223 quadrimaculatus Telenga....

nigerrima Fahringer.... 244 parvulus Wesmael.................................................. nigerrimus (Fischer)..... 179................... 239, 247, 249 quadrisulcatus Tobias... nigratus Wesmael......... 200 paucus Papp.................. 284 querceus Tobias............ nigricans (Szpligeti).... 180 pectinophorae (Watanabe) quinquemaculatus Szpligeti nigricollis Wesmael...... 248................................... 181................................... nigripedator Nees......... 192 pectoralis Wesmael...... 192 radialis Telenga............ nigripilosus Tobias....... 217 pelliger Tobias.............. 188 radiatus Tobias............. nigriventris Wesmael peroculatus Wesmael... 251 ramosus Niezabitowski........

........................... 288, 289 persimilis Telenga........ 288................................... nigropictus Szepligeti... 196 persimiloides Papp....... 259 regularis Wesmael........ pertinax Papp................ 272 repetekiensis Tobias..... nitidiusculus Szepligeti........

................................... 196 picticornis Wesmael............ reseri Papp.................... nocturnus (Tobias)........ 183........................... 252, 255 roberti Wesmael... 277, nomas Tobias........ 214, 274 piger Wesmael.............. 188 robustus Hedwig.......... novus Szpligeti........... 255 romani Fahringer.......... Pigeria van Achterberg nygmiae (Telenga)........ 180................................... 188 rosmectus Papp............ obscurator Nees.... 238, 254 pigeroides Papp............ 246 rostratus Tobias............ obscuricornis Szpligeti Rostrobracon Tobias.. Pilibracon Tobias..............

................................... 191........................... 185, 223 rotundatus Szpligeti.... ochraceus Szpligeti............ pillerianae (Fischer)..... 180 rotundiventris (Hedwig)......

........................... 275, 286 pilosulus Szpligeti....... 192................................... ochrosus Szpligeti....... 192 pineti Thomson..... 240, 246 rotundulus Szpligeti... oculatus Tobias............. 222 planiceps Telenga......... 277 rozneri Papp................. olgae Telenga............... 221 planinotus Tobias......... 217 roznevani Papp............. oostmaeli Wesmael....... 203 pliginskii Telenga......... 261 ruficoxis Szpligeti....... ophthalmicus Telenga.. 183 rufigaster Szpligeti..... plotnicovi (Bogoljubov)................................... 181 rufipalpis Szpligeti...... Ophthalmobracon Tobias.

................................... 177 plugarui Tobias............. 219 rufipedator Szpligeti... polaris Helln............... 281 rufiscapus Szepligeti.... orbicularis Niezabitowski....

................................... 200 polonicus Fahringer..... 214 rugulosus Szpligeti..... orbus Papp.................... 207 ponticus Tobias............ 178 rurrenus Papp....... 208, rytrensis Fahringer...... 244 subrugosus Szpligeti... 192 uromelas Costa............ subsinuatus Szpligeti.. 255 variator Nees........ 233, rytrensis Niezabitowski.......

................................... 244 subtilis Szepligeti.......... 196 variegator Spinola...............

rytrensis Telenga.......... 244 suchorukovi Telenga.... 283........................... 181, rytrocola Strand........... 244 sueciensis Fahringer.... 244 vectensis Marshall........ sabulosus Szpligeti..... 222 sulcatulus Szpligeti..... 193 velbingeri Fahringer.... saltator Telenga.... 266, 270 sulphurator Szpligeti.. 192 ventricosus Szpligeti... santaecrucis Schmiedeknecht superciliosus Wesmael. 277 vernalis (Szepligeti)......................................... 264 surucicus Beyarslan...... 262 versicolor Szpligeti...... schmidti Kokujev......... 213 suspectus Szpligeti...... 196 vigilax Kokujev............. schmiedeknechti Fahringer. sylvanus Greese............ 212 viktorovi (Tobias)........................................... 249 talitzkii Telenga............ 277 vitripennis Ratzeburg... sculptithorax Tobias..... 257 talyshicus Tobias.......... 215 wolschrijni van Achterberg tarsator Thomson......... 207................................... Sculptobracon Tobias.......

................................... 184 tauricus Telenga........... 193 xanthogaster Kriechbaumer scutellaris Ratzeburg.... 252 tekkensis....................... 226................................... scutellaris Wesmael...... 197 tekkensis Telenga......... 226 xanthogaster Nees secernendus Schulz....... 277 telengai Mulyarskaya... 178........................... 242, semiflavus Thomson..... 194 tener Szpligeti............. 204 xaxon Papp................... semifusus Papp............. 257 tenuicornis Wesmael.... 210 xyletini Hedqvist........... terebella Wesmael........ 204 xystus Marshall............ semilunatus Dalla Torre................................... 244 terebrator Szpligeti..... 207 yakui Watanabe............ semiluteus Walker........ 244 thomsoni Marshall....... 239 zonites Marshall........... serenatus Papp.............. 264 thuringiacus zonulatus Fahringer...... serinopae (Cherian)..... 181 Schmiedeknecht....... shestakovi Telenga....... 209 titubans Wesmael......... shestakoviellus Tobias tobiasi Papp............................................. 213, 275 tornator Marshall.......... similis Szpligeti........... 277 tortricidarum (Goidanich)...

simonovi (Kokujev)...... 182................................... spectabilis Telenga....... 223 transbaicalicus Telenga speerschneideri........................... 278, Schmiedeknecht....... 200 transcaspicus Telenga.........

sphaerocephalus Szpligeti....................................................................... 284 trucidator Marshall....... spurnensis Hincks......... 214 trypanophorus Marshal........

stabilis Wesmael........... 180................................... steppecola Tobias......... 286 trypetanus Fahringer... stepposus Tobias.......... 267 tschitscherini Kokujev.........

................................... Striobracon Fahringer................................... 189 tshutshur Tobias........... strobilorum Ratzeburg.. 245 tundracola Tobias........... stschegolevi (Telenga).. 220 turkestanicus (Telenga).......

................................... subcylindricus Szpligeti................................... 214 turkestanus (Fahringer)................................... subcylindricus Wesmael................................... 214 turolus Papp.......... 271, subglaber Szpligeti..... 193 Uncobracon Papp....... subhylobii Tobias......... 270 universitatis Dalla Torre subinfernalis Tobias..... 263................................... subornatus Szpligeti.... 288 urinator (Fabricius).......

Pages:     | 1 |   ...   | 7 | 8 ||
 
 >>  ()





 
<<     |    
2013 www.libed.ru - -

, .
, , , , 1-2 .